Slováci už po druhý raz dokázali, že sú svetovou špičkou! Študenti SvF STU opäť zvíťazili v medzinárodnej súťaži 4D plánovania výstavby

dátum: 28.10.21-09:31

Študenti z Katedry technológie stavieb bratislavskej Stavebnej fakulty STU získali už po druhý raz po sebe prvé miesto v medzinárodnej súťaži Synchro University Challenge v 4D BIM plánovaní výstavby. V piatom ročníku súťaže sa zúčastnilo viac ako 80 študentov v 18 tímoch až zo 14 univerzít sveta.

Po finálovom umiestnení spred dvoch rokov a minuloročnom víťazstve, možno Slovákov právom zaradiť k svetovej špičke v stavebno-technologickom plánovaní.

Tím pod vedením Tomáša Funtíka, doplnil skúsený Pavol Mayer o troch nováčikov - Juraj Lormusz, Ondrej Soják a Jakub Takács. Cieľom súťaže, ktorú už piaty rok organizuje softvérová firma Synchro Software, bolo využitie 4D plánovania na vyriešenie ľubovoľnej problematiky z oblasti výstavby, s ktorou sa stretávajú realizátori na stavbách. Študenti sa zamerali okrem optimalizácie plánovania výstavby s využitím smart senzorov aj na efektívnu kontrolu prostredníctvom špeciálnych okuliarov pre zmiešanú realitu. 

Viac na: https://www.svf.stuba.sk/sk/diani-na-svf/aktuality/studenti-svf-opat-zvitazili-na-synchro-university-challenge-2018.html?page_id=7360

Video k tlačovej správe: