hľadať

nie sú údaje

Hrnčiarský bál

dátum pridania: 04.12.15-10:39

Veľkolepý darček mesta Poprad jeho obyvateľom k 70.výročiu spojenia Popradu s Veľkou a Spišskou Sobotou - opereta Hrnčiarský bál :)

„Z dvanástich operiet Gejzu Dusíka je kvalitatívnym vrcholom Hrnčiarsky bál. Námet je zasadený do revolučných rokov 1848-1849, ktoré sú v slovenských dejinách spojené s národným hnutím Štúrovcov. Príbeh sa odohráva v prostredí slovenských hrnčiarov na Záhorí. Opereta je kompozične prepracovaná a popretkávaná slovenským folklórom. Premiéru mala na scéne košického Štátneho divadla v roku 1956 a neskôr ju hrali takmer vo všetkých slovenských divadlách, aj v zahraničí. Dnes patrí toto dielo do zlatého fondu slovenskej operetnej tvorby.“(zdroj: Štátna opera Banská Bystrica). 

Za prvé tri decembrové dni predaja vstupeniek na operetu Hrnčiarsky bál v podaní Štátnej opery Banská Bystrica si Popradčania kúpili už 600 lístkov. Predstavenie sa uskutoční 3. januára 2016 o 18:00 v Aréne Poprad. Vstupenky za symbolické 1 Euro sú k dispozícii v Mestskej informačnej kancelárii mesta Poprad od 1.12.2015.

O darček mesta Poprad jeho obyvateľom k 70.výročiu spojenia Popradu s Veľkou a Spišskou Sobotou je tak skutočne obrovský záujem.  Mesto Poprad si významný historický medzník vo svojich novodobých dejinách – spojenie Popradu s Veľkou a Spišskou Sobotou do jedného mestského celku s názvom Poprad pripomenulo odborným programom už 23.10.2015 v kine Tatran. Vo vestibule MsÚ v Poprade v týchto dňoch prebieha putovná výstava fotografií približujúca premeny mesta a jeho častí počas uplynulých 70 rokov.

K výročiu blahoželáme, a zároveň prajeme veľa krásnych nielen kultúrnych zážitkov v Poprade :)

70. výročie spojenia Popradu

Zdroj: Mesto Poprad
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!