hľadať

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

CARMEN ala Gypsy Devils / Georges Bizet / Ernest Šarkozi

dátum pridania: 11.01.16-11:16

Jedinečné zoskupenie temperamentných hudobníkov a tanečníkov...Cigánski diabli, tanečníci skupiny Credance, sólisti Baletu SND, sólisti SĽUKU, sa predstavia v nezabudnuteľnom príbehu neskrotnej cigánky, vášnivej lásky.

CARMEN ala Gypsy Devils - slávny príbeh lásky, plný neskrotnrej vášne, emócii  a šialenej žiarlivosti. Tanečná dráma sprevázdaná romantickými melódiami Georgesa Bizeta v originálnej úprave Ernesta Šarköziho, vedúcej osobnosti orchestra Cigánski Diabli, jedného z najlepších orchestrov v kategórii etno world music na svete, charizmatického cimbálového mága. Cigánski Diabli prinášajú originálne diela, odvážne aranžmány, neobvyklé hudobné kombinácie a nový imidž. Tradíciu obohatili svojimi sólovými hudobnými projektami a spoluprácou so viacerými symfonickými orchestrami, kde majstrovsky spájajú folklórnu muziku s ostatnými hudobnými žánrami (jazz, etno, flamenco) a doplnili ich výnimočnou virtuozitou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou umeleckého prejavu Cigánskych diablov.

Výborné spracovanie nádherného a večného príbehu osudovej lásky krásnej Cigánky, ktorého réžie sa ujal mladý umelec Ladislav Cmorej, profesionálne tanečné prevedenie sólisti baletu SND, tanečná skupina CREDANCE, sólisti SĽUKU.  

Dokonalá hudobná a tanečná zostava pre stvárnenie tohto príbehu, ktorá sa nielen hudbou a tancom dokáže, čo najviac priblížiť a zároveň vykresliť pravdivosť skutočných pocitov hlavnej hrdinky. 

Vášnivý umelecký zážitok a vo Vašom meste Poprad 15.3.2016 o 19:00hod. v Poprad Aréne :)

Inscenácia vzniká v umeleckej koprodukcii Baletu SND a Agentúry Mystik.

Choreografia a réžia: Ladislav Cmorej
Hudba : Scéna: Ernest Šarkozi Peter Janků
Kostýmy: Simona Vachálková
Texty piesní: Emil Hasala

Účinkujú: Orchester Cigánski diabli, tanečníci skupiny Credance, sólisti Baletu SND, sólisti SĽUKU
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!